קנס בנתיב המהיר

[פוסט מתעדכן – עדכונים בהמשך]

אז נרשמתי לנתיב המהיר. מתברר שתמורת עלות משתנה (לפעמים סבירה ולפעמים מופרכת – עוד לא הבנתי את החוקיות מאחורי העניין), אני יכולה לקצר חצי שעה מהנסיעה לעבודה כל יום. זה מספיק משמעותי מבחינתי.

התהליך קצת מסורבל – נרשמים דרך האתר, מקבלים קוד מיוחד ואז נכנסים ומאשרים אותו, נותנים כרטיס אשראי וכו’. אבל זה חד פעמי, אז לא נורא. נרשמתי בסוף ינואר ומאז אני משתמשת בנתיב המהיר באופן קבוע.

בתחילת אפריל קיבלתי טלפון מנציג שירות שלהם. הוא היה מאוד מנומס, הסביר לי שהיתה להם תקלה באתר, וכל מי שנרשם בגל הראשון של הנרשמים, לא נקלט בצורה טובה. ביקש את פרטי כרטיס האשראי שלי והבטיח שכעת יוסדר הרישום. “ומה לגבי הנסיעות שביצעתי בחודשים הקודמים”, שאלתי אותו. הוא הבטיח לי שזה יטופל ושאין לי מה לדאוג. ואכן, לא דאגתי.

היום נחתה בתיבת המייל שלי חשבונית ראשונה על חודש פברואר. עיינתי בה וחשכו עיניי – חוייבתי ב-600 שקלים. לרגע לא שיערתי שאגיע לסכומים מטורפים כאלו. אולם עיון נוסף בחשבונית גילה לי שמתוך 600 שקלים, מעל 420 ש”ח הם קנס – קנס ששילמתי בגלל שנסעתי בנתיב המהיר מבלי להירשם, כביכול.

אני בטוחה, קוראי היקרים, שלכולכם ברור מה קרה. אחרי לא מעט נסיונות, הצלחתי לתפוס את ריטה משירות הלקוחות של הנתיב המהיר, שהבטיחה לי שהיא פותחת מייד “בקשה” להנהלת חשבונות לבדוק את הנושא. היא גם הבטיחה שהם מחוייבים לטפל בתוך 10 ימי עבודה.

עכשיו נותרו לנו שבועיים לתהות במהלכם:

האם תצליח אדוה לקבל תשובה בתום עשרה ימים, לגבי בקשתה?

האם תקבל אדוה זיכוי על החיוב השגוי?

כמה חודשים יחלפו עד שתקבל אדוה את הכסף בפועל?

האם גם החשבונית הבאה תכלול חיובי קנסות בלתי מוצדקים?

כל זאת ועוד, בפרקים הבאים. בינתיים, אתם מוזמנים להמר.

[עדכון 6/5]

מאוחר יותר אתמול בדקתי את חיוב האשראי שלי, ואכן מצאתי חיוב של הנתיב הנתיב המהיר בסוף אפריל (6 ימים לפני שקיבלתי את החשבונית), אבל הפתעה: החיוב היה על סכום אחר לגמרי מכפי שמופיע בחשבונית, חיוב בסך 260 ש"ח לערך. סכום שפשוט לא דומה לשום דבר…  שוב פצחתי בסדרת נסיונות להתקשר לשירות הלקוחות שלהם. לאחר כמה שעות התקשר אלי נציג שלהם, שמע את ההסבר שלי וביקש את מספר החשבונית.

"אין לי את החשבונית. היא על המחשב בבית, ואני לא נמצאת כרגע בבית", הסברתי (שהרי כשהייתי בבית הם לא היו פנויים לדבר איתי…)

זה מיצה את יכולתו של הנציג לעזור לי. הוא לא יכול לבדוק שום דבר בלי חשבונית, והוא לא יכול לבדוק את החשבונית בלי מספר חשבונית. מי האדיוט שבנה את מערכות המחשוב שלהם, תהיתי ביני לבין עצמי, ואמרתי לו "אבל אני לא שואלת כרגע על החשבונית, אני שואלת על החיוב בכרטיס אשראי, שנעשה על סכום אחר לגמרי. תבדוק בבקשה על מה חייבתם".

בשלב הזה שלף הנציג שפן חדש מהכובע: "הרכב בבעלותך?"

"לא", הודיתי, "זה רכב ליסינג".

משום מה זה היה טיעון מנצח מבחינתו. הוא הסביר לי שרשמתי את הרכב כאילו הוא בבעלותי למרות שהוא רכב ליסינג. לא יכולתי להתווכח איתו (מי זוכר מה כתבתי לפני שלושה חודשים) ובעיקר לא הבנתי מה הקשר – הרי לחייב את החשבון שלי הם לא היססו. אבל לתת לי מידע על החיוב – זה לא, לא בלי ייפוי כח מחברת הליסינג. כמובן שהטיעונים האלו לא עשו שום רושם על הנציג.

נפרדתי ממנו, עצבנית עוד יותר. נמשיך ביום ראשון.

[עדכון 11/5]

ביום ראשון לא הצלחתי לקבל מידע. בשעות הבוקר הצלחתי לתפוס נציג, מסרתי לו את כל המידע שביקש, והשיחה הסתיימה בכך שהוא עדיין לא ידע לתת לי תשובות. מכיוון שהשיחה הקודמת הסתיימה במשפט עצבני שלי שבו דרשתי שמנהל יתקשר אלי בפעם הבאה, התירוץ שקיבלתי היה "את אמורה לקבל שיחה מהמנהלת תוך 24 שעות". ואכן, השיחה הגיעה, ממספר חסום, כשהייתי באמצע פגישה. המנהלת השאירה הודעה עליזה, שבה בישרה לי שהיא חזרה אלי כמו שהבטיחו, ושאני מוזמנת להתקשר לשירות שלהם שפתוח עד שש. פחח.

יום העצמאות נגמר וחזרנו לשגרה, ושוב אני מנסה לקבל תשובות. עכשיו אני מסרבת לתת להם לבזבז את זמני, ומיד בתחילת השיחה אני שואלת האם אני מדברת עם נציגה או עם שירות ההודעות – כדי שלא אצטרך לספר את כל מה שמטריד אותי, רק בשביל שאח"כ יגידו לי שנציג יתקשר אלי יותר מאוחר.

אם הייתי מנסה להתנתק, יש שיטות שונות שאפשר לאמץ. אבל לא, לי יש דרישה הרבה יותר מורכבת. אני רוצה לקבל שירות.

[עדכון 20/5]

סוף הסיפור? 

מודעות פרסומת

עוסקת בחווית לקוח דיגיטלית, מנכלית עמותת מדעת. כל הפרסומים מייצגים את דעתי האישית בלבד

עם התגית:
פורסם ב-הכל אודות אדוה
10 תגובות ב“קנס בנתיב המהיר
 1. nirit הגיב:

  החוקיות של קביעת המחיר מאוד פשוטה. ככל שיותר אנשים רוצים לסוע בנתיב המהיר, המחיר יעלה. ככל שפחות אנשים רוצים לסוע בנתיב המהיר, המחיר ירד. לרוב, כשיש פקקים, יותר אנשים ירצו לסוע בנתיב המהיר ולכן המחיר יהיה גבוה, אבל שמתי לב שלא תמיד יש קורלציה בין המחיר לפקק. היו ימים שבהם התנועה עמד משפירים, אבל המחיר בנתיב המהיר היה בסביבות 30-35 ש"ח, לעומת ימים שהתנועה עמדה רק מגנות והמחיר בנתיב המהיר גירד את ה-40.

 2. אדוה לוטן הגיב:

  זו החוקיות העקרונית, אבל אתמול בבוקר למשל היה פקק מגנות ואני נכנסתי לנתיב המהיר בעלות של 7 ש"ח. ממש לא ברור.

  ועולה על דעתי, שאין לי שום דרך לעקוב האם מחייבים אותי על הסכומים שראיתי כשנכנסתי לנתיב. אולי אני צריכה להתחיל לרשום (או לצלם?) את המחיר בכל פעם שאני נוסעת משם.

  • nirit הגיב:

   אבל זה לא קשור לפקק, זה קשור לכמה אנשים החליטו באותו זמן לסוע בנתיב המהיר. יכול להיות שיהיה פקק מטורף, אבל בגלל שמעט אנשים החליטו לסוע בנתיב, המחיר יהיה נמוך.
   בכל מקרה, בשעות שאני עוברת שהם המחירים מטורפים. לרוב המחיר נע סביב 30 ש"ח, אבל כבר יצא לי לראות מחיר של 49 ש"ח.

   ואגב, באמת לא הבנתי איך הם מתמחרים. קרה שנכנסתי פעם לחניון של הנתיב כשהמחיר היה 24 ש"ח, אבל עד שהשאטל יצא מהחניון (והגיע לאזור שבו מצלמים את לוחית הרישוי) המחיר כבר עלה ל-30. תהיתי לפי מה יחייבו את הנהגים- לפי המחיר בכניסה לנתיב או לפי המחיר שהיה כשהמצלמות קלטו אותם בנתיב?

   • אדוה לוטן הגיב:

    דיווחו לי גם על מחיר של 53…
    קראתי עכשיו באתר שלהם שאת מחוייבת על פי המחיר שראית כשנכנסת לנתיב – לטובה ולשלילה.

    • שרון הגיב:

     דווקא לאור כל מה שמתואר בפוסט הזה קשה לי להבין איך הם יודעים מה היה המחיר כשנכנסת לנתיב אם את מצולמת רק בהמשך הנתיב ואז המחיר שונה….
     מציע לנוסעים לבדוק טוב טוב את החשבוניות לדעתי צפויות הפתעות

 3. deligeli הגיב:

  הי

  איך נלחמת בקנס שקיבלת שלא היית מנויה?

  אני גם עשיתי כמה נסיעות בטעות כשלא הייתי מנויה כי זה נורא לא ברור וקיבלתי קנס מאוד גבוה!

  • אדוה לוטן הגיב:

   במקרה שלי הכל התחיל מטעות שלהם – נרשמתי אבל הם לא רשמו את זה כמו שצריך במערכות שלהם. כך שעיקר הבעיה היתה הזמן הארוך והניג'וז שלקח עד שהם טיפלו בזה והחזירו לי את הכסף.
   אני לא בטוחה מה קורה במצב שבו לא נרשמת בגלל טעות שלך.

   • deligeli הגיב:

    אדוה, זה ממש לא מובן שצריכים לשלם קנס של 70 שח על כל נסיעה!
    צריך להיות כתוב בגדול:
    מחיר למנויים: 7 שח
    ללא מנויים: 77 שח

    ואז זה יהיה מובן!

    קנס זה משהו זניח לעומת הנזק. לא יכול להיות שנסיעה שמחיר 7 שח תהיה בקנס של 70 שח!

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

לצערי פייסבוק מסתירים את רוב העדכונים מדפים שנרשמתם אליהם. כדי להבטיח את קבלת העדכונים, עליכם להכנס לעמוד ולבצע את הפעולות הבאות:
1. העמידו את סמן העכבר על הריבוע בצד הימני העליון של המסך שבו כתוב Liked. ייפתח תפריט.
2. בראש התפריט מוצגת האפשרות Get Notifications. סמנו אותה.

אין בעיה. הזינו את האימייל שלכם כדי להרשם לבלוג ולקבל עדכונים על רשומות חדשות האימייל.

הצטרפו אל 76 שכבר עוקבים אחריו

Creative Commons License התכנים בבלוג זה מופצים תחת רישיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות 2.5 ישראל של Creative Commons, אלא אם צויין אחרת. לשימוש נא ליצור קשר במייל.

Add to Technorati Favorites

%d בלוגרים אהבו את זה: