10 סיבות לא להתפקד למפלגת העבודה

1. עמיר פרץ – מפלגת העבודה מונהגת היום על ידי אדם שבעיני אינו מתאים לתפקידו. אני לא מעריכה אותו ולא הייתי רוצה לראות אותו מתמנה לראשות ממשלת ישראל.
2. ההתנהלות הפנים מפלגתית  איומה – מפלגת העבודה קרועה כל העת בינה לבין עצמה בתתכנות פנימית ועסקנות קטנונית שמחלישים אותה ופוגעים בכוחה.
3. כי בין המצע של המפלגה והחוזה עם הבוחר, ובין התנהלות המפלגה – הקשר מקרי בלבד, ומאז הבחירות אני פשוט מרגישה מרומה.
4. כי המפלגה העדיפה להשאר בממשלה עם אביגדור ליברמן.
5. כי אני מפקפקת בסיכוי של מפלגת העבודה להצליח לחזור ולהיות מפלגת שלטון.
6. כי יש מי שטוענים – ואולי בצדק – שהדרך היחידה לשנות היא להתחיל מחדש. האם יש סיכוי להחיות את מפלגת העבודה?
7. כי מדברים במפלגה על להחזיר את אהוד ברק.
8. כי כמעט כל מי שאני מכירה, ושומע על מעורבות פוליטית, מסתכל עלי במבט שנע בין דחייה ותמיהה. כולל בעלי, שיחיה.
9. כי ברגע שאני מתפקדת למפלגה, אני הופכת מזוהה איתה (בעיני, בעיני סביבתי). אני לא רוצה להגיע למצב שאצטרך להצדיק את מעשיה.
10. עמיר פרץ, כבר אמרתי?
 
יחד עם זאת, אחרי התלבטויות רבותהשתכנעתי שהדרך היחידה שלי להשפיע תהיה להיות נוכחת. במצב הנוכחי אני משולה לצמד הזקנים של החבובות, שיושבות ביציע, מקטרות ומלגלגות, מבלי כל תקווה לשינוי. אני לא רוצה לעלות לבמה בעצמי, אבל אני רוצה שהאנשים הנכונים יעלו לבמה. אני רוצה שהאנשים הנכונים שכבר נמצאים שם, יקבלו את ההזדמנות ואת התנאים הטובים. שיעשו מה שצריך לעשות, ויש הרבה מה לעשות.
 
הבוקר התפקדתי למפלגת העבודה.
 


והנה לשון המכתב שקיבלתי מעוזרה של שלי יחימוביץ, למי שמעוניין גם הוא להתפקד:
שלום לכולם, ברצוני לעדכן את כולכם, שאלו מכם שלא חידשו את חברותם במפלגה מאז הפריימריס לרשימה, ולא יעשו זאת בשבוע הקרוב, עשויים לגלות שכבר לא יזכו לבחור בפריימריס הקרובים לראשות המפלגה. אני מצרף למייל
טופס התפקדות סרוק. אם ברצונכם להיעזר בנו לצורך ההתפקדות וחידוש חברות, שלכם או של חבריכם, מלאו את הטפסים ושילחו לנו בפקס (למספר 03-5175232).
אם ברצונכם לפנות ישירות לאגף מפקד החברים, תוכלו לעשות זאת על ידי פניה למנהלת אגף מיפקד החברים, תמי פלח (להתקשר למפלגה: 03-6899444), או ע"י ביקור בבית המפלגה השוכן ברחוב אורים 1.

בברכה,
שי בירן
עוזר פרלמנטרי
ח"כ שלי יחימוביץ'

מודעות פרסומת

עוסקת בחווית לקוח דיגיטלית, מנכלית עמותת מדעת. כל הפרסומים מייצגים את דעתי האישית בלבד

עם התגית:
פורסם ב-הכל אודות אדוה
25 תגובות ב“10 סיבות לא להתפקד למפלגת העבודה
 1. אורזת הגיב:

  אבל, אבל, אבל…מה נותנת התפקדות שלא נותנת הצבעה בבחירות? בסדר, אפשר לבחור את חברי המפלגה המועמדים לכנסת מתוך רשימה כה-לא-מרשימה (עברתי על הרשימה האחרונה של המתמודדים בפריימריז טרם הבחירות הקודמות. יש שם כמה אנשים שהכרתי אישית בכמה תחנות מחיי, ורובם כאלה שלא הייתי נותנת להם לשמש כיו"ר ועד הבית המשותף שלי). מה את יכולה לשנות מבפנים שאי אפשר לשנות מבחוץ? והאם באמת לא עדיף מצב של "עולם ישן נחריבה"?

  • אורזת הגיב:

   ועוד קטנה (ממילא רק אני ערה כרגע…) – לאור התרבות החדשות על שרים חשודים בשוחד, שלא לדבר על ראש ממשלה שההתנהגות שלו מחייבת לכל הפחות הרמת גבה אם לא חקירה משטרתית כוללת, קולקציית שרים שחלקה הגדול נחקרה/הואשמה/עומדת בפני משפט ונשיא ש… טוב, עדיף לא להתחיל לדבר עליו, אולי הבעיה היא לא (רק) במפלגת העבודה? אולי הבעיה היא מחלה ממארת כוללת של הפוליטיקה שלנו? ותהרגי אותי – לא יודעת איך מרפאים אותנו מהמחלה הזו.

   • חשבתי הרבה על מה שאת שואלת. אני חושבת שהדרך הנכונה היא מתך המוסדות הקיימים ולא בהקמת מפלגה חדשה, כיוון שהקמת מפלגה נוספת רק תחליש את המפלגות הקיימות, אבל לא תצליח להשיג כח מספק בפני עצמה. המקרה של קדימה היה יוצא דופן לדעתי, רק בזכות אריאל שרון. לא הייתי מהמרת על הסיכוי למצוא דמות כזו בצד השמאלי של המפה, שתסחוף אחריה מספיק בוחרים. מה גם שקדימה התמקמה בתפר הפוליטי שאותו לא הליכוד ולא העבודה הצליחו למלא. אני לא רוצה מפלגת מרכז, אני רוצה מפלגת שמאל מתפקדת.

    • למפלגת העבודה יש היום מנגנונים פנימיים דמוקרטיים, שעקרונית מאפשרים שינוי. מדובר גם בבחירות הפנימיות (חברים, יו"ר) וגם בבחירות למוסדות המפלגה. לא, זה לא הרבה יותר מאשר בחירות לכנסת, אני מסכימה איתך לגבי זה. אין לי פה אשליות של ממש.אבל אני חושבת שאחת הבעיות שיש לנו היום בפוליטיקה בכלל, אפרופו הקולקציה העלובה שציינת, היא שאנשים בורחים כמו מאש, מכל דבר שקשור במעורבות פוליטית, אפילו חברות במפלגה. אני רוצה לצרף את הקול שלי – שפוי <יש לקוות> ובלתי משוחד – ולהשפיע קצת יותר מבפנים. אני מקווה שיהיו יותר ויותר כמוני ושמתוכם יבואו יותר ויותר אנשים טובים שגם יעסקו בפוליטיקה בעצמם. אני מחכה ליום שבו ללכת ולהפוך לחבר כנסת יישמע כמו משהו שיש להתגאות בו ולא להיפך.

 2. דרורית הגיב:

  ואני אומרת כל הכבוד לך, בלי טיפת ציניות.לא מסוגלת בעצמי לעשות את זה, ממגוון סיבות, אבל מעריכה מאוד אנשים שכן.

 3. alma-k הגיב:

  בסופו של דבר, מה שתמיד שינה את פני החברה או המדינה הזו, לא היו הפוליטיקאים והמצע הפוליטי שלהם, אלא אנשים יחידים, כמו רבין או שרון. נכון שההשתייכות הפוליטית שלהם נתנה להם כוח ליישם את מה שרצו, אבל נראה לי שלא משנה לאיזו מפלגה היו משתייכים, הם היו מספיק כריזמטיים כדי להוביל, גם אם היו משתייכים למפלגה שולית ולא חשובה. כיום אין אישיות כזו. לכן ההרגשה שלי שלא משנה במה אבחר. בסופו של דבר ליברמן ודומיו ינצחו. כי זו הרוח הכללית. שיתפלשו בבוץ השחיתות שלהם לזמן מה. שיאכלו אחד את השני ויקיאו אחר כך במקום אחר. זה כשלעצמו יוביל להחלשות המבנה הפוליטי הלא כל כך מוצק של כל המפלגות. ואולי מתוך זה, ומתוך המיאוס, תצמח השפיות. כי כמו שאני רואה את כל המפלגות היום, הם צועדים בבטחה לדרך ללא מוצא.

  • האבדון של כל המפלגות, הוא גם האבדון של כולנו.כשילד נכשל, הוא לומד. אבל אני לא אאפשר לילד שלי להפגע (נפשית או פיזית) רק כדי ללמד אותו לקח. באותה מידה, אני לא מאמינה בכל שכישלון טוטאלי של כל הממשלות או המפלגות, הוא מה שיעזור להביא את השינוי. כי הנזק עלול להיות רב מהתועלת בסופו של דבר.

   • alma-k הגיב:

    בעיניי הם כבר נכשלו כמעט בכל התחומים. אבל הכוונה שלי היא לא להעניש, אדרבא, אני אבחר במפלגת העבודה, כמו שבחרתי עד עכשיו. אבל אני גם לא מתעלמת מהעובדה שכיחיד שפוי אין לי כוח במדינה הזו. אני במיעוט. לכן, הבחירה הזו מבחינתי היא רק הרע במיעוטו. בכל מקרה הם שמים וישימו לעצמם רגליים. הכל עניין של זמן עד שזה יתהפך.

 4. ד.ט הגיב:

  אני לא מבין את סיבה 7, זה בדיוק להיפך.

  • ד.ט הגיב:

   כלומר הצטרפות למפלגה היא הדרך לעצור את הדבר.

   • מה שכתבת נכון גם לגבי סיבה 1 (ו-10) וכמעט כל דבר שהמפלגה קשורה אליו. כתבתי את סיבה 7, מכמה סיבות:1. העובדה שיש מי שמעלה ברינות את הרעיון הזה, מראה לי שלא הופקו שום לקחים, ושבשם הפווליזם מוכנים לעשות הכל.2. אם ברק יחזור למפלגה, זה אומר עוד אדם שלדעתי הוא הרסני למפלגה.3. והכי חשוב – לא מדובר על מתן אפשרות שווה להתמודדות. הוא יוצנח ישר לעמדת כח. באיזו זכות? בעיני מדובר ברעיון אנטי-דמוקרטי במהותו.

 5. טלילה הגיב:

  אני נואשתי מהפוליטיקה בישראל. הדרך ההגיונית היחידה להמשיך לחיות בה במצב הזה היא לדעתי התנתקות מהמדינה. כלומר הפסקת תשלום מיסים ואי שיתוף פעולה עם מוסדות המדינה, למשל בסירוב לשרת בצבא.

 6. סחה. גם אני התפקדתי אתמול.אגב, מן הסתם שמעת, אבל ביטלנו את ספדי. תודה על ההשתתפות.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

לצערי פייסבוק מסתירים את רוב העדכונים מדפים שנרשמתם אליהם. כדי להבטיח את קבלת העדכונים, עליכם להכנס לעמוד ולבצע את הפעולות הבאות:
1. העמידו את סמן העכבר על הריבוע בצד הימני העליון של המסך שבו כתוב Liked. ייפתח תפריט.
2. בראש התפריט מוצגת האפשרות Get Notifications. סמנו אותה.

אין בעיה. הזינו את האימייל שלכם כדי להרשם לבלוג ולקבל עדכונים על רשומות חדשות האימייל.

הצטרפו אל 76 שכבר עוקבים אחריו

Creative Commons License התכנים בבלוג זה מופצים תחת רישיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות 2.5 ישראל של Creative Commons, אלא אם צויין אחרת. לשימוש נא ליצור קשר במייל.

Add to Technorati Favorites

%d בלוגרים אהבו את זה: